Bugünkü
Takvim

Arıcılar, dua sırasında saldıran arıların koının üzerine çiçek bıraktı

lı arıcılar birkaç gün önce şükür duasına çıktı. Ancak heps ikalabalıktan rahatsız olan arıların saldırısına uğradı. Dün aynı bölgeyi tekrar ziyaret eden ekip, kovanlara çiçek bıraktı: Onlara minnettarız.

B'arı'ş çiçeği!
Vanlı arıcılar Haziran ayında sezonu açtı. Bereketli bir dönem geçirmek için de 'bal' duasına çıktı. Oldukça verimli bir sezon geçiren arıcılar, üç gün önce de 'şükür duası'na çıktı. Ancak İlçe Müftüsü Mustafa Kaya'nın duası sırasında arı saldırısı yaşandı. Ellerini göğe açan ekip, bir anda etrafa kaçıştı. Bunun üzerine dua, yaklaşık 100 metre uzaklıkta yapıldı. O anlarda çekilen video ise internette izlenme rekorları kırdı. Arıcılar Birliği Başkanı Halil Tandoğan ve bir grup arıcı, dün yine kovanların bulunduğu bölgeye gitti. Takım elbise giyip, kravat takan Tandoğan, kovanlardan birinin üzerine bir buket çiçek bıraktı. Bu yolla arılara teşekkür ettiklerini söyleyen Tandoğan, "Bu dönemlerde arılar inanılmaz bir refleks içine girerler. Bu da koruma güdüsünden kaynaklanıyor ve arılar bu dönemde kimseyi kovana yaklaştırmamaya çalışır. İki gün önce de bundan dolayı saldırı olayını yaşadık. Ama ne olursa olsun bizler arılarımıza minnettarız" diye konuştu.
19 EYLÜL'DE BÖYLE KAÇTILAR21 EYLÜL'DE BÖYLE DÖNDÜLER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.