Bugünkü
Takvim

5 yaşında yakalandığı lösemiyi yenip Tıp fakültesini kazandı

, 5 yaşında lösemiye yakalandı. Hem le savaştı, hem üniversiteye hazırlandı. Tıp fakültesini kazandı...

Çok Mesut

ÇOCUK yaşta lösemiye yakalanan genç, önce amansız hastalığı yendi. Ardından tıp fakültesine gerdi. En büyük hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. 'da yaşayan Mesut Kaan Bozkurt'un (20), 5 yaşındayken lösemiye yakalandığı belirlendi. Çapa Tıp Fakültesi'nde yatan ve kemoterapi tedavisi göre Mesut Kaan, doktorlarından çok etkilenip 'Büyüyünce doktor olacağım' dedi.

HAYALİNİ GERÇEĞE ÇEVİRDİ
Tedavinin ardından i yenen Mesut, geçtiğimiz aylarda üniversite sınavına girdi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne yerleşti. Hayalini gerçekleştirdiğini söyleyen genç, "İnşallah beyaz önlüğümü giyip hastalara şifa dağıtacağım. Lösemi hastası olarak yattığım hastanede doktor olarak görev yapmayı çok isterim" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.