Bugünkü
Takvim

Ekmek zaferi

Fırın ve marketlerde 1 liraya satılan 250 gram ekmeği, 71 kuruşa sattığı için dava edilen ’in zaferi... Şahin, “Ekmek istenirse ucuza satılır” dedi.

Ekmek zaferi
Antalya'da 2015 yılında 1 liraya satılan ekmeği 71 kuruşa satarak haksız rekabet yaptığı gerekçesiyle açılan davada 3. 'nce haksız bulunan market işletmecisi , kararı istinafa taşıdı. İkinci Hukuk Dairesi, mahalle bakkalının 47 kuruşa aldığı ekmeği 71 kuruşa sattığının belgelendiğini gerekçe göstererek, mahkemenin kararını kaldırdı. Şahin, "Bilirkişi raporunda ticaret defterim incelendi. Tedarik fiyatının altında ekmek satışı yapmadığım anlaşıldı. Bu nedenle de haksız rekabet koşullarının oluşmadığı kanıtlandı. Yani ekmek ucuza satılabilir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.