Bugünkü
Takvim

17 yıldır böbrek yetmezliği çeken hayatını kaybetti

17 yıldır böbrek yetmezliği çeken , hastanede kurtarılamadı. İşlek’in beklediği uygun böbreğin ise öldükten 5 saat sonra bulunduğu ortaya çıktı.

Elif gitti böbrek geldi

Selendi'de yaşayan 23 yaşındaki Elif İşlek'in dramatik hayatı, yürekleri yaktı. Genç kız, yaklaşık 17 yıldır böbrek yetersizliği yaşadı. Bu nedenle evinde diyaliz tedavisi görmeye başladı. 11 gün önce ise bağırsaklarından rahatsızlandı. Manisa Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan İşlek'in yaşaması ise uygun böbreğe bağlıydı. Ancak daha fazla dayanamadı. Önceki akşam doktorların müdahalesine rağmen hayata gözlerini kapadı. için dün öğle namazını müteakip Selendi Merkez Camii'nde cenaze töreni yapıldı.

GEÇ GELEN HABER
Genç kızın cenazesi Selendi Şehir Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi. İşlek'in ailesi ve yakınları, büyük üzüntü yaşadı. Kızın ölümünden 5 saat sonra uygun böbreğin bulunduğu haberi geldi. Ancak geç gelen haberle aile ve arkadaşları hüzne boğuldu.
Anne Nutiye İşlek'in kızının mezarında 'Beni de yanına gömün' diyerek ağlaması yürekleri dağladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.