Bugünkü
Takvim

Akıl sağlığının asıl merkezi mide ve bağırsak! Glütensiz beslenmek gerek...

Araştırmalar, şizofreni ve bağırsak arasındaki bağlantıyı ortaya çıkardı. Dr. - , beyaz ekmek yiyenlerde bu hastalığın daha sık görüldüğünü anlattı. Glütensiz beslenilmesi gerektiğini vurguladı.


DR. Natasha Campbell- McBride, araştırmalarıyla tıpta çığır açtı. Geliştirdiği GAPS Diyeti ile otizmli oğlunu iyileştirmeyi başardı. Bugün de şizofreni ve tahıl tüketimi arasındaki bağlantıyı açıkladı. Ekmeğin, şizofren yaptığını anlattı. TAKVİM okuyucularıyla şu bilgileri paylaştı... Depresyon, bipolar bozukluk, disleksi ve şizofreni hastalıklarının çok fazla örtüşen özelliği var. Şizofreni tam olarak ortaya çıkmadan önce yıllarca depresyon belirtileri gösterir. Şizofreni hasalarının aile üyelerinde de disleksi, depresyon ve otizm şikayetleri görülür. Pek çok araştırma, şizofreni hastalarında kalp, diyabet, akciğer ve bağışıklık sistemi bozuklukları olduğunu da gösterir. Şizofreni hastalarında asıl besin eksikliği, sindirim sisteminde bulunur. Psikiyatrist Philippe Pinel, 200 yıl önce akıl sağlığının asıl merkezinin mide ve bağırsakta olduğunu söylemiştir.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.