Bugünkü
Takvim

artık e-Devlet'ten yapılacak

Pilot uygulama olarak e-Devlet üzerinden başlanan dijital abonelik uygulaması başarıya ulaştı. Sistemin önümüzdeki günlerde tüm Türkiye'yi kapsaması ve kamunun bu işlemlerden ciddi derecede tasarruf etmesi bekleniyor.

  • Yaşam
  • 25.12.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.12.2018 08:14
ABONE OL
Yeni dönem başlıyor! Artık e-Devlet'ten yapılacak

E-DEVLETE TAM ENTEGRASYON
Cumhurbaşkanlığı'nın icraat takvimi olan ikinci yüz günlük eylem programında da e-devlete ilişkin hedefler yer aldı. Buna göre ikinci yüz günde kamunun vatandaşa, özel sektöre ve kamuya sunduğu hizmetlerin yüzde 95 oranında e-devlete entegrasyonu sağlanacak. E-devlet üzerinden sunulan hizmetlerin performans ölçümü yapılacak.

SİBER SALDIRIYA TEDBİR
Sıfır belge hedefi ile e-devlet yeniden tasarlanırken bu şekilde de istenilen belgelerde de tasarruf ediliyor. Kamu e-devlet altında tek bir entegre veri tabanı etrafında toplanırken, siber saldırılara karşı da ciddi güvenlik tedbiri alınıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.