Bugünkü
Takvim

Kocaeli Gebze'de viyadük faciası: 3 işçi öldü

Viyadük faciası: 3 işçi öldü
Kocaeli Gebze'de Kuzey Marmara Otoyolu üzerindeki viyadük inşaatında facia yaşandı. Dün 6 işçi son kirişteki un ikinci katını dökmek için beton bloğun üzerine çıktı. Ancak bloğun sağ tarafı henüz bilinmeyen bir nedenle çöktü. Beton blok düşerken ters döndü. 6 işçiden 4'ü zeminle beton arasındaki demirlerin arasında sıkıştı. Ekipler, altında kalan 4 işçiyi kurtarmak için canla başla çalıştı. Düşen 250 tonluk beton bloğun bir kısmı vinç yardımıyla kaldırıldı, betonun altındaki demirler kesildi. Enkaz altında kalan işçilerden Kani Öztürk, olaydan 3 saat 45 dakika sonra sağ olarak kurtarıldı. Diğer 3 işçinin ise hayatını kaybettiği belirlendi. Son anda kurtulan 2 işçi ise olay ambulansla hastaneye kaldırıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.