Bugünkü
Takvim

Elde var sıfır

Elde var sıfır
Mardin'de oturan Nur Sema Demir, 31 Temmuz'da açıklanan üniversite sınavında, sayısaldan 253, sözelden 278 ve temel yeterlilikten 324 puan aldı. Demir, 1 ay sonra açıklanan yerleştirme sonucunda sayısal puanının '0' olduğunu görünce şok yaşadı. İtirazda bulunan Demir Ailesi'ne; "Geç kaldınız" dedi, "Sonuçların incelenmesini isteyen adaylar, sonuçlar açıklandıktan sonra 10 gün içinde başvurmalıdır" yanıtını verdi. Aile, tekrar itirazda bulunup, 1 ay ara ile açıklanan iki ayrı sonuç belgesindeki puanların değişimi ile ilgili bilgi istedi. 'nın babası Gürkan Demir, "İtiraza neden olan sonuç 31 Ağustos'ta açıklanan sonuçtur. Mahkemeye başvuracağız. Sanırım ÖSYM'nin sınav belgesinin incelenmesini de engelleme hakkı var. Olan kızıma oldu" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.