Bugünkü
Takvim

En baba besinler

Alkol, sigara ve fast-food, kısırlığa davetiye çıkarıyor. Dengeli beslenme, sini yükseltiyor. , sarımsak, domates ve yumurta gibi gıdalar baba olma şansını arttırıyor

En baba besinler
Baba olmak, çoğu erkeğin hayallerini süslüyor. Sperme ait bozukluklar, spermde sayı ve hareket azlığı gibi faktörler erkek kısırlığının nedenleri arasında bulunuyor. Kısırlık (infertilite), 6 çiftten birinde görülüyor. Egzersiz yapmak, stresten arınmak, sağlıklı beslenmek, alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durmak, sperm kalitesini yükseltiyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Saadettin Eskiçorapçı sperm kalitesini artıran besinleri şöyle sıralıyor:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.