Bugünkü
Takvim

Ceviz ye kalbini besle

Yüksek kolesterol, tansiyon, diyabet ve obezite ine davetiye çıkarıyor. Beslenme hayati rol oynuyor. Özellikle ceviz ve yer fıstığı hastalığa kalkan oluyor

Ceviz ye kalbini besle

YÜKSEK KOLESTEROL: Kötü huylu kolesterol olan LDL ne kadar yüksekse kalp krizi riski o kadar yüksek oluyor. Kolesterolü azaltmak için sakatatlardan, kalamar, midye, karides gibi kabuklu deniz hayvanlarından, sucuk, salam, sosisten ve kızartmalardan uzak durmak gerekiyor. Öte yandan fındık, ceviz ve yer fıstığı gibi kuruyemişler kolesterolü dengeliyor.

DİYABET: Diyabet damar duvarının esnekliğini bozuyor, kanda pıhtılaşmayı arttırıyor ve damar iç yüzeyindeki hücre hasarını hızlandırıyor. Diyabet kontrol altına alınmazsa kalp krizine yol açıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.