Bugünkü
Takvim

Minnoş sadakası

’ın Beyelması köyünde yaşayan vatandaşlar örnek bir davranışa imza attı. Cuma namazından sonra sokakta kalan kediler için mama parası topladı

Minnoş sadakası
Elazığ'ın Ağın İlçesi'ne bağlı 150 haneli Beyelması köyünde geçtiğimiz Cuma, kediler için mama parası toplandı. Namazdan çıkan vatandaşlar, gönüllerinden kopan miktarı bağış kutusuna attı. Toplanan parayla da hemen mama alındı. Kış aylarında dolu hane sayısının düşmesi nedeniyle köyde sahipsiz kalan ev kedilerinin mama ihtiyacı karşılandı. Köy sakinlerinden Naim Akbaş, 50 kedi ve köydeki köpekler için 2 bin 250 lira yardım topladıklarını açıkladı.Şu ifadeleri kullandı: "Köyümüzün kedi ve köpekleri yazın insanlar olduğu için rahat beslenebiliyorlar. Ancak kışın birkaç ev dışında köyde kimse kalmıyor. Onun için her sene kampanya olarak cuma namazından sonra para topluyoruz. Köylülerimiz bu konuda çok duyarlı." Mustafa Kamil Ateş ise "Köyümüz bu anlamda 'de örnek olacak bir köydür. Televizyondan izlediğimiz kadarıyla hayvanlara karşı son zamanlarda yapılan işkenceleri ve kötü davranışları kınıyoruz." diye konuştu. 9 yaşındaki Bilgenur Korkut da "Büyükler bazen bu minnoşlara kötü kötü davranıyor. Onlara eziyet ediyorlar. Fakat bunlara kıyılamaz çok tatlılar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.