Bugünkü
Takvim

nda riskin yaşı 50

Beyin kanamasında riskin yaşı 50
Ani ve şiddetli baş ağrısı, bulantı, fışkırır tarzda kusma, konuşmada güçlük, baş dönmesi anevrizma yani toplumda bilinen adıyla beyin kanamasının belirtilerini oluşturuyor. Ölüme veya telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açabilen bu hastalık beyindeki atardamar duvarının zayıflaması sonucu ortaya çıkıyor. Sıcak havalardan etkilenen yüksek tansiyonun da na neden olabildiğini kaydeden Nöroşirurji Uzmanı Op. Dr. Kerem Bıkmaz, özellikle 50 yaş ve üzerini uyarıyor. Bu yaşlarda hastalığın görülme riskinin daha fazla olduğunu söylüyor. "40 yaşın altındaki kişilerde görülen beyin kanaması sebeplerinin araştırılması gerekir. Sigara da kanama için risk demektir" bilgisini veriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.