Bugünkü
Takvim

Çok az uyku

Çok tuz az uyku
Japon doktorlar, gece tuvalete sık kalkmakla tüketimi arasındaki ilişkiyi ortaya çıkardı. Gece aşırı idrara çıkma anlamına gelen 'noktüri' sorunu, tuz tüketimi fazla olan kişilerde daha sık görülüyor. Nagasaki Üniversitesi'nden araştırmacıların, İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Avrupa Üroloji Derneği kongresinde sundukları çalışmaya 300'den fazla gönüllü katıldı. Araştırmacılar, tuzu azaltan katılımcıların, gece daha az tuvalete kalkmaya başladığını belirledi. Çalışmanın lideri Dr. Matsuo Tomohiro, tuzu fazla tüketen ve uyku sorunu yaşayan hastaları üç ay boyunca takip etti. Tomohiro, gece ikiden fazla tuvalete kalkan hastaların tuz tüketimini azaltarak gece bir kez tuvalete gitmeye başladığını ifade etti. Japon bilim adamı, tuzu normalden fazla tüketen 98 hastanın ise gece daha fazla tuvalete kalktığına işaret etti. Uzmanlar, günlük tuz tüketiminin yetişkinlerde 5 gramı geçmemesi uyarısında bulunuyor.

kalan karakter 1000

Mehdi Mehdi

he.arigato...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 28.03.2017 19:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.