Bugünkü
Takvim

lar da a girer

ABONE OL
Çocuklar da depresyona girer
Depresyon yalnızca yetişkinleri değil ları da tehdit ediyor. Aydın Liva Hastanesi Çocuk Doktoru Özgür Gel, bahar dönemine geçiş sürecinin yaşandığı bu günlerde anne babaları uyardı. Çocukluk unun belirtilerinin başında uyku sorunlarının geldiğini ifade eden Dr. Gel, "Eğer çocuğunuz normalden daha fazla uyuyor ya da normalden daha az uyuyor ise geceleri uykuya dalmakta zorlanıyorsa, kâbuslar görüyorsa bu durum irdelenmelidir. Uykuda düzeni ve uykuda yaşanan problemler çocuğun psikolojisinde birtakım sorunlar olabileceğinin göstergesidir. Bunun yanında çocuğun iştahı ve yemek düzenindeki değişiklikler de depresyon belirtisi olabilir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.