Bugünkü
Takvim

ın faydası yapraklarında

ABONE OL
Enginarın faydası yapraklarında
Vücut hücrelerini yenileyerek yaşlanmayı geciktiren, romatizma şikayetlerini azaltan, kolesterolü düşüren, sindirim sistemine katkıda bulunan enginar, aynı zamanda diyet yapanların da vazgeçilmez gıdası. Kalorisi düşük, vitamin ve mineralleri yüksek olan ın her derde deva olduğunu söyleyen Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, özellikle yapraklarına dikkat çekiyor. "Enginarın taç yapraklarında, gövdesine oranla 8 kat daha fazla sinarin bulunur. Sinarin, kolesterolün düşmesine ve sindirim sistemine yardımcıdır" diyen Dr. Fadıloğlu, şöyle devam ediyor: "Bu nedenle enginarın yaprakları ile birlikte tüketilmesi önemlidir. Sinarin safra üretimini uyarırken yağların sindirilmesini de sağlar. Ancak safra taşı olan kişiler enginar yaprağın

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.