Bugünkü
Takvim

Dört dörtlük şifa

Günlük yaşamdaki bazı sorunlara karşı doğal yaşam şifa sunuyor. Bulantılara papatya, halsizliğe ginseng, nefes kokusuna ise biberiye iyi geliyor

ABONE OL
Dört dörtlük şifa
Kötü nefes kokusu, mide bulantısı, hazımsızlık ve halsizlik gibi sorunlar sosyal yaşama darbe vuruyor. Uzmanlar bu dört soruna 4 doğal bitki tavsiye ediyor. İşte onlar...

HAZIMSIZLIK: MELİSA ŞİFALI
bitkilerle uğraşan uzmanlar, melisanın hazımsızlığa karşı birebir olduğunu söylüyor. Ayrıca antideprasan özelliği olan bu bitki, kendinizi kısa bir sürede iyi ve daha mutlu hissetmenizi sağlayabiliyor. Hazımsızlıktan yakınıyorsanız, 3-4 çay kaşığı kuru melisa yaprağıyla demlediğiniz çaydan günde 2 fincan için.

MİDE BULANTISI: PAPATYA
Papatya sindirim sistemi üzerinde pek çok olumlu etkiye sahiptir. Mide spazm ve kramplarını önler. Bu özelliğiyle de mide bulantısının yanı sıra, şişkinlik, hafif gastrit semptomları ve gaz şikayetlerini gidermede de etkilidir.

HALSİZLİK: GİNSENG
Hafızayı güçlendiren, anksiyete ve huzursuzlukla da savaşan ginseng tüketmek, halsizlik ve yorgunluk sorununa karşı iyi geliyor. Ginseng kökü çayını içebilir ya da yemeklerinizin içine rendeleyerek kullanabilirsiniz.

NEFES KOKUSU: BİBERİYE
Sindirim sistemini düzenlemek için kullanılan biberiye kötü nefes kokusunu gidermede etkilidir. Ayrıca açlık nedeniyle oluşan baş ağrılarını gidermek için de biberiyeden faydalanabilirsiniz.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.