Bugünkü
Takvim

Çocuklara zeytinyağı içirin

Ezber bozan açıklamalarıyla dikkat çeken Prof. Dr. Karatay, şaşırtmaya devam etti. Zeytinyağının anne sütüne eş değer olduğunu söyledi ve ekledi: Anneler çocuklarının biberonuna zeytinyağı koyup içirsin!

ABONE OL
Çocuklara zeytinyağı içirin
Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Canan Karatay, ezber bozan açıklamalarıyla tıp dünyasını şaşkına çevirdi. "Şekeri ağzınıza sürmeyin. Tereyağ, yumurta ve sakatat tüketin" diyerek yanlış bilinen doğrulara değindi. Ünlü profesör dün yine şaşırtmaya devam etti. Gemlik'te bir zeytin bahçesinde boy gösteren Prof. Dr. Karatay, zeytinin faydalarını saya saya bitiremedi: "Zeytinyağı bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağırsakları çalıştırır, kabızlığı önler. Sabahları bir kahve fincanı zeytinyağı içenler hasta olmaz.

'ANNE SÜTÜNÜN AYNISI'
Şekeri dengeler, karaciğer yağlanmasını önler. Zeytinyağı anne sütünün aynısıdır. Zeytinyağında bitkisel kolesterol, anne sütünde hayvansal kolesterol vardır. Zeytinyağı doğanın biz yetişkinlere bahşettiği anne sütüdür. Hiçbir zararı yoktur. Anneler çocuklarının biberonlarına zeytinyağı koyup içirsinler. Zeytinyağı çocukların sık sık hastalanmasını ve alerjiyi önler."

kalan karakter 1000

M.ASLAN M.ASLAN

Zeytin ve yağı her derde devadır.Ilık suyun içine sabahları biraz limon çay kaşığı bal koy iç kan akışınla metobolizman düzgün çalışır yağların erir.Marketten alırsan 1 er kilo olanını tercih et.Yazları gidersen ilk onu al.Benim gibi ekonomiden durumun yoksa ısmarlamayı unutma.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.11.2015 08:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.