Bugünkü
Takvim

Depresyona yeni tedavi!

ABONE OL
Depresyona yeni tedavi!
Birçok kişiyi etkisi altına alan depresyonda yeni bir tedavi yöntemi geliştirildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Bahadır, bu yöntemin özellikle ilaçların yan etkisine maruz kalan kişilere uygulandığını belirterek, şöyle anlattı: "Transkraniyal manyetik stimulasyon tedavisi, kısaca TMS ile beynin duygusal tepkilerini yöneten dorsolateral prefrontal korteks denilen bölümüne tedavi yapılır. Tedavide genelde 20 seans süren bir program uygulanır. Her tedavi uygulanan protokole göre yaklaşık 20-30 dakika sürer."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.