Bugünkü
Takvim

Gebelik şansını artıran gıdalar

Değişen beslenme alışkanlıkları, hormonlu ve hazır gıdalar doğurganlığa darbe vuruyor. Uzmanlar hamilelik şansını artıracak besinleri sıralıyor...

ABONE OL
Gebelik şansını artıran gıdalar
Birçok kişinin ortak sorunu kısırlıkta doğru ve doğal beslenme önemli rol oynuyor. Cinsel gücü ve isteği artıran gıdaların seçiminin de önemli olduğunu ifade eden uzmanlar, "Harvard Üniversitesi'nde yapılan çalışmalara göre sağlıklı ve dengeli beslenmeye başlayarak hamile kalma olasılığınızı yüzde 80 oranında artırabilirsiniz" diyor. İşte gebeliği kolaylaştıracak muhteşem besinler...

Kereviz: Kadın ve erkekte cinsel faaliyeti artırır. Bütün salgı bezlerini çalıştırır.
Soya: Vücudun direncini artırır. Günde 25 gr soğan ve turşu ile yenmeli. Tüm salgı bezlerini çalıştırır.
Havuç: Hanımlarda reglin düzenli olmasını sağlar. Vücudun direncini artırır.
Roka: Cinsel gücü artırır. Kansızlığı giderir.
Lahana: Başta E vitamini olmak üzere tam bir vitamin deposudur. Ne kadar çiğ yenirse o kadar etkili olur.
Sarımsak: Bütün salgı bezlerini çalıştırır. Hormonların çalışmasını düzenler. Vücutta dezenfektan olarak görev yapar mikropları öldürür.
Soğan: Taze ve kurusu ikisi de çiğ olarak yendiğinde vücut için çok faydalıdır. Vücutta bütün hormonları çalıştırır.
Tere: Bol demir ihtiva eder. Vücudu dezenfekte eder. İçeriğinde C vitamini ve mineraller vardır. Vücudun direncini artırır. Hormonları çok çalıştırır.
Karnabahar: Bol E vitamini protein ve cinsiyet hormonu ihtiva eder. Cinsel gücü artırır.
Armut: Tüm salgı bezlerini çalıştıran çok özel bir meyvedir.
Greyfurt: Tüm salgı bezlerini çalıştırır. Bol C vitamini ihtiva eder, zayıflatır.
Hurma: Fosfor, kalsiyum, demir ve magnezyum ihtiva eder. Vücut direncini artırır.
Mercimek: Bol miktarda B vitamini fosfor ve demir ihtiva eder. Vücudu kuvvetlendirir. Depresyonu önler bol kan yapar. Hamilelerde çocuğun anne karnında güçlü ve sağlıklı olmasını sağlar.
Nohut ve Kuru Fasulye: Bol bol vitamin ve protein ihtiva eder, direnci artırırlar.
Yeşil, kırmızı ve sarı renkli sebze: Sebze ve meyveler, sadece vitamin ve mineralleri değil aynı zamanda serbest radikalleri yok eden antioksidan maddeleri de içerirler.

KAFEİNİ KESİN

Araştırmalar kafeinin gebe kalma ihtimalini yarı yarıya düşürdüğünü gösteriyor. Yarım fincandan fazla (kafeinsiz olmak koşuluyla) kahve tüketmeyin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.