Bugünkü
Takvim

Uykusuzluğa çare şekerleme

ABONE OL
Uykusuzluğa çare şekerleme
Son yıllarda özellikle şehir hayatında birçok insanın sıkıntısı haline gelen uyku yoksunluğu sadece uykusuzluğu değil beraberinde birçok sorunu getiriyor. çeken bir insanın ihtiyacından az veya çok uyuması halinde hücre ölümü mekanizması hareket haline geçiyor ve normal bir insana göre 14 yıl daha az yaşıyor. Prof. Dr. Hikmet Yılmaz, son on yıldır tüm dünyada bir trend haline gelen uluslar arası terminolojide napping olarak adlandırılan şekerlemenin uyku yoksunluğuyla baş edebilmek için en uygun yöntemlerden biri olduğunu söylüyor. Böylelikle doğurganlığı etkileyen ve sıkıntıları beraberinde getiren uykusuzluğun etkilerinin azaldığını belirtiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.