Bugünkü
Takvim

ı yi sök at!

Çayı kahveyi sök at!
Ramazan ayının gelmesiyle birlikte tüketilen gıdalara dikkat etmek gerekiyor. Ramazan'ın yaz aylarına denk gelmesiyle vücudun suya olan ihtiyacı normalden daha fazla artıyor. 17 saatlik oruç süresinde vücudun su dengesini korumak ve su sorunu çekmemek için doğru tercihler yapılmalı. Uzmanlara göre Oruç tutanların ve tüketimine dikkat etmesi gerekiyor. Çok güçlü idrar sökücü olan çay ve kahve vücutta bulunan suyu da söküyor. İftar ve sahurda çokça tercih edilen bu iki içecek vücutta kalan suları söküp atıyor. Bu durum susuzluğa yol açarak vücudun dengesini bozuyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.