Bugünkü
Takvim

de sıcağa tahammül yok

ABONE OL
Troidde sıcağa tahammül yok
* Sıcaklara hiç dayanamıyorum. Çok bunalıyorum. Neden acaba?
Sıcaklara dayanmamız için kan şekerimizin, içtiğimiz suyun, terlememizin, üst ve alt solunum yollarımızın iyi olması gerekir. Yeterince su iç. Açlık ve tokluk kan şekeri ne baktır. Tam kan sayımı ve TSH yaptır. Troid çok çalışırsa hipertroidi dediğimiz hastalık peydah olur. Sıcağa tahammül edemezsin. Ayrıca kalp ile ilgili eski bir hastalık, yüksek tansiyonun var mı belirtmemişsin. Mevcut hastalıkların düzensiz gitmesi sıcağa tahammülsüzlük yaratır. Günde en az 10 bardak su iç.

* Çok başım ağrıyor. Sağ gözüme ve başımın üstüne vuruyor. Asabiyet oluyor. Işığı görmek istemiyorum. Halsiz oluyorum. 5 ağrı kesici içtiğim oluyor. Fayda etmiyor. Neyim var?
Bu başağrısı tipi Migren Hastalarında olur. Eğer tekrarlıyorsa Nöroloji uzman muayenesi sonrası tedavi verilir. Ayrıca sinüziti olanlar tek taraflı olarak bu tip başağrısı yaşarlar. Stresle artan baş ağrıları da olabilir. Bir kişide aynı anda 3 hastalık birden de olabilir. Bu nedenle sinüs filmi, 2 saatlik 75 gr glikoz yükleme testi, tam kan sayımı gerekli.

* Çok fazla öksürüyorum. Yatarken hırıltılı oluyor. Öksürürken zorlanıyorum da... Ne yapmalıyım?
Sigara içiyorsan bırak. ve alt solunum yolunu kontrol edelim. Akciğer filmi, sinüs filmi gerekebilir. Alerjik hastalıkların ayıklanması lazım. Çalışma ortamındaki toz, buhar gibi üst solunum yolunu huzursuz edip öksürten maddeleri tespit et. Bulunduğun yerin havalandırılmasına dikkat et. Öncelikle varsa Göğüs Hastalıkları yoksa İç Hastalıkları Uzmanına muayene ol. Reflü tekrarlayan öksürük yapar. Reflü varsa tedbirini al. Eczaneden gelişi güzel ilaçlarla geçiştirmeye çalışma.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.