Bugünkü
Takvim

Ciğerler nefes alsın!

ABONE OL
Ciğerler nefes alsın!
Akciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz çoğaldığı bir hastalıktır. Bu kontrolsüz çoğalma, bazen başka organlara da yayılabilir. Dünya Sağlık Örgütü'nün raporuna göre tüm dünyada kanser türleri arasında, erkeklerde en sık ölüme neden olan birinci, kadınlarda ise ikinci kanser türüdür, ve tüm dünyada her yıl yaklaşık 1,3 milyon ölüme neden olur. Akciğer kanserinden korunmanın en iyi yolu sigarayı bırakmaktır. Böylece risk oranı yüzde 95 geçer. Spor yaparak da kanser riskini azaltmış olursunuz. Bunların dışında alkol tüketiminden kaçının, az yağlı besinlerle beslenin ve meyve ve sebzeyi bol tüketin.

KORUYUCU BESİNLER

Brokoli
Havuç
Mantar ;

Zeytinyağı

Yeşil çay

Sarımsak
Böğürtlen

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.