Bugünkü
Takvim

Ağrılara son verin

ABONE OL
Ağrılara son verin
ve baş ağrısı gibi vücudunuzda meydana gelen garip, beklenmedik gelişmeler herkesin başına gelir. Neyse ki, en sık rastlanan rahatsızlıkların bazıları için çözümlerimiz var. Vücudunuz size sürpriz yapmak istediğinde, artık buna hazırlıklı olacaksınız. İşte gün içinde gelişen ağrılara Dr. 'den pratik çözümler...

KRAMPLAR
Kramplar, kas spazmından başka bir şey değildir; çabuk ve zararsız olmasına rağmen ağrılı da olabilir. Kas spazmı genellikle su ve elektrolit kaybı olduğunda veya kas aşırı çalıştığında meydana gelir.

ÇÖZÜM:
Kramp sırasındaki ağrının hafiflemesine yardımcı olmak üzere bacağa masaj yapın. - Yarım bardak su, yarım bardak domates suyu , yarım bardak portakal suyu, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 tutam tuzdan oluşan karışım da işinizi görür.

KULAK TIKANIKLIĞI:
Kulağınızın içindeki basınçla dışarıdaki basınç arasında büyük fark olduğu zaman, kulak zarının yırtılmasını önlemek için kulaklar tıkanır.

ÇÖZÜM:
Burnunuzu tutun, ağzınızı kapatın ve yavaşça hava verin. Yavaş ve dikkatli olduğunuz sürece vücudunuza bir zarar gelmez ve basınç dengelenir.

DONDURMA BAŞ AĞRISI:
Soğuk bir şeyler yiyip içtiğinizde kan damarları hızla büzüşüp genişler. Ağzınızdaki sinirler bu genişlemeyi ağrı olarak yorumlar.

ÇÖZÜM:
Beyin donması da denilen bu baş ağrısının geleceğini hissettiğiniz an, dilinizi damağınıza koyun. Dilin ısısı sinirleri rahatlatır.

GÖZ SEĞİRMESİ:
Göz seğirmesinin nedeni göz kuruluğudur. Gözler fazla kuru olduğunda onları nemli tutabilmek için istemsiz olarak kırparsınız. Bir sinirleriniz harekete geçer ve beyni daha çok kırpması için kandırır. Böylece göz seğirmeye başlar. çalışır.

ÇÖZÜM:
Göz seğirmesi kendi kendine geçer ama bu süreci hızlandırmak istiyorsanız gözün üzerine 30 saniye boyunca sıcak kompres yapın.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.