Bugünkü
Takvim

Son umudu'

Her mevsimin meyvesi içindeki potasyum sayesinde hem depresyona iyi geliyorhemde erkeklerde cinsel istek uyandırıyor

ABONE OL
Son umudu'muz
Sadece karbonhidrat değil bileşiminde bir miktar protein ve yağ içeren oldukça besleyicidir. Çok iyi bir potasyum kaynağı olan muz cinsellikten, mide sorunlarına kadar bir çok rahatsızlığa iyi gelir. İşte muzun faydaları...
* Muzun enerjisi fazladır. Bundan dolayı vücuda enerji verir ve lif oranı yüksek olduğu için tok tutar.
* na iyi gelir. Gastrit, ülsere karşı rahatlıkla yenir.
* Antidepresan özellik gösterir. Strese çok iyi gelir ve mutluluk verir.
* Kas ve beyin yorgunluğunu alır.
* Kemik sağlığına, ağrılarına çok faydalıdır.
* Bağırsak hareketlerini düzenler. Hergün yenmesi kabızlığı önler.
* Bebekler için iyi bir ek gıdaya geçiş besinidir.
* Kansere karşı korur.
* Erkeklerin cinsel içgüdüsünü artıran enzimler içerir.

TÜBİTAK YARALARA MERHEM OLUYOR
Tübitak desteğiyle yanık ve yaraları yüzde 30 daha çabuk iyileştiren cihaz geliştirildi. Dünyada ilk olma özelliğini taşıyan Topivac iyileştirmeyi hızlandıran O2 ve O3 uygulamasını aynı anda vererek tedavide yeni bir çığır açıyor. Topivac, kronik yaralar, yanık yaraları, diyabetik yaralarda rahatlıkla kullanılabilecek.

2,5 MİLYON TİRYAKİ SİGARAYI BIRAKTI
Sağlık Bakanlığının 2,5 yıl önce faaliyete geçen Alo 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı''nı bugüne kadar 6 milyon kişi aradı. Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, yürütülen tütünle mücadele programı sayesinde 2008'den bu yana 2,5 milyon tiryaki sigarayı bıraktı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.