Bugünkü
Takvim

Örnek ülkeyiz

Dünyanın en saygın tıp dergilerinden , Türkiye'yi manşetine taşıdı. Dergi, "Türkiye, konusuda olağanüstü" diye yazdı...

ABONE OL
Örnek ülkeyiz
31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü nedeniyle tüm dünyanın gündemine oturan sigara, dünyanın en saygın tıp dergisinin dikkatini Türkiye'ye çevirdi. Türkiye'nin tütünle mücadeledeki başarılarını manşetine taşıyan Dergisi, 9 yıldır Başbakan Erdoğan ile TBMM'nin tütünle mücadeleye önem verdiğini ve bunun sonucunda Türkiye'nin dünyaya örnek ülke olduğunu yazdı.

'TÜRKİYE ÖRNEK OLABİLİR'
Türkiye son yıllardaki tütünle mücadeledeki gösterdiği gelişmelerden dolayı uluslararası alanda tanındığına dikkat çeken dergi, "Birçok Avrupalı dilinde yaygın bir olarak kullanılan 'Türk gibi sigara içmek' deyiminin yerini Türkiye'nin tütün tüketimini temelden azaltarak, tüm dünyanın takdirini toplaması aldı. Türkiye'nin bu çalışması, birçok ülkeye örnek olabilir" yorumunu yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.