Bugünkü
Takvim

ne dikkat!

ABONE OL
Cumartesi gecesi felcine dikkat!
Yazla birlikte gece gezmeleri de arttı. Özellikle hafta sonları eğlence mekanlarında kendini alkolün etkisine kaptıranları bekleyen çok önemli bir tehlike var: "". Memorial Şişli Hastanesi Nöroloji Bölümü'nden Uz. Dr. , Cumartesi gecesi felci hakkında bilgi verdi.

SİNİRLER SIKIŞIYOR...
"Cumartesi gecesi aşırı alkol alan kişiler vardır. Genellikle bu aşırı içkili kişiler, siniri sıkıştıracak şekilde ters bir pozisyonda uyuklayabilirler veya bir sandalye kenarına kolunu dayayıp sızabilirler. Pazar sabahı uyandıklarında ellerini kaldıramadıklarını fark ederler. Cumartesi felci, elin ve kolun sırtına gelen sinirin kolun üst bölümünde sıkışmasıyla oluşur. Bu rahatsızlık özellikle el ve kol sinirlerinde harabiyete neden olup, önemsenmediği takdirde daha ciddi tablolara yol açabiliyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.