Bugünkü
Takvim

ne karşı 9 yeni gen

ABONE OL
Meme kanserine karşı 9 yeni gen
İngiltere' deki Wellcome Trust Sanger Enstitüsü'nden araştırmacılar, nin gelişimine neden olan 9 yeni gen bulduklarını açıkladı. Son araştırmayla beraber, meme kanserine neden olan toplam 40 gen bulunmuş oluyor. 100 kanser hastası üzerinde gen taraması yapan enstitü araştırmacıları, mutasyona uğrayan genlerin hastadan hastaya farklılık gösterdiğini, bu yüzden de meme kanserinin genetik olan çeşitlilik gösterdiğini belirtti. Araştırmanın meme kanserine karşı savaşta araştırmacıların daha etkili tedaviler geliştirmesini sağlayacağı belirtildi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.