Bugünkü
Takvim

ABONE OL
Pratik bilgiler
Tane tane pilav için
Pilavlarınızın tane tane olmasını istiyorsanız, pirinci pişirmeden birkaç saat önceden ılık suya ıslayın. Ayrıca bu suya birkaç damla limon suyu katmanız pilavın tane tane dökülmesini sağlar...

Kahve lekelerini çıkartmak için, hiç vakit kaybetmemeli. Eğer lekelenen giyecek yıkanır cinsten değilse, hemen temizleyiciye götürülmeli. Yıkanır cinsten kumaşlardaki kahve lekelerini ise belirttiğimiz gibi zaman kaybedilmeden önce soğuk suda, sonra da ılık sabunlu suda yıkamalı. Lekelenen giyeceği yıkadıktan sonra makinede kurutmaktan kaçınmalı...

Kazağınız diğer giyeceklerinizi lekeliyorsa önce kazağınızı soğuk suyla yıkamayı deneyin. Kazak birkaç kez yıkanıp boyasını attıktan sonra giyeceklerinize boyası çıkmayabilir. Ama yine de boya verirse bu kez de sirkeli suyu deneyin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.