Bugünkü
Takvim

Doğru bilinen 8 yanlış

8

ABONE OL
Doğru bilinen 8 yanlış
Geçmişten günümüze kulaktan kulağa aktarılan birçok bilgi, çevrenin yönlendirmeleri veya günümüzün bilgi kirliliği, çocuk yetiştirirken annelerin doğru bilgiye ulaşmalarını kimi zaman engelleyebiliyor. Bu durumlarda anne adayları duydukları ile yapmak istedikleri arasında kalıyor. Peki yıllardan bu yana doğru bildiğimiz aklımıza yerleşmiz yanlışlar hangileri? Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı, çocuk sağlığıyla ilgili annelerin en sık karşılaştıkları doğru bilinen yanlışları anlatıyor:
1-) Bebek fazla kucağa alınmaz, alınırsa kucağa alışır!
2-) Şişman çocuk sağlıklıdır!
3-) Dondurma hasta eder!
4-) Çocuğu üşütmemek için kalın giydirmek gerekir!
5-) Banyo yaparsa üşütür ve hasta olur!
6-) İştah açıcı şurup ve vitaminler işe yarar!
7-) Soğuk algınlığı mı, üşütme mi?
8-) Midesini üşüttü diye kusuyor!

Doç. Dr. Neşe Karaaslan Bıyıklı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.