Bugünkü
Takvim

Ayşe teyze çöpleri ikiye ayıracak

Ayşe teyze çöpleri ikiye ayıracak
, geri kazanımda tarihi projeyi hayata geçiriyor. Evlerdeki atıklar ikiye ayrılacak. Organik atıklar sarı torbaya; kağıt, kutu, plastik, metal ve cam atıklar mavi torbaya atılacak. Çöpler çift toplama sistemi ile evlerden alınarak, geri kazanım tesislerine gönderilecek. Evlerde çöp ayrımı konusunda toplumun alışacağı kadar bir süre cezai yaptırım öngörmeyen Bakanlık, deneme sürecinden sonra çöplerini ayırmayanlara yaptırıma başlayacak. Önce belediye hizmetlerinden kısıtlama, men gelecek, ardından idari para cezası verilebilecek. İlk olarak büyük şehirlerde başlayacak proje, 2018 yılında tüm Türkiye'ye yayılacak.


Mehmet ALİ BERBER

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.