Bugünkü
Takvim

Elleriniz dert görmesin

ABONE OL
Elleriniz dert görmesin
Ellerimiz günlük hayattaki vazgeçilmez uzuvlarımızdır. Bazen farkına bile varmadığımız bu durumu hastalık nedeniyle ellerimizi kullanamadığımızda anlarız. El hareketlerimizi kontrol edelim. Parmak açılıp kapanmalarında ağrı, hareket kısıtlılığı oluyor mu kontrol edelim. Romatizmal birçok hastalık, el hareketlerinde kısıtlamayla başlar.

ERKEN TEŞHİS YÖNTEMİ
Özellikle el eklemlerinin üzerinde bezelerle birlikteyse vakit geçirmeden doktorunuza başvurun. Avuç içlerinde sonradan başlayan kızarıklıklar takip edilmelidir. Bazen karaciğer hastalıklarında özellikle başparmak iç yüzünden avuç içine doğru olan bölgede kızarıklıklar ilk bulgu olabilir. Kol hareketlerindeki hareket mesafelerimizin farkına varmalıyız. Kas ve liflerle ilgili hastalıklarda hareket mesafeleri kısalabilir. El ve kol kuvvetinizin nasıl olduğunu mutlaka test edin.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.