Bugünkü
Takvim

Okuldaki tehlike!

ABONE OL
Okuldaki tehlike!
Okulların açılmasıyla birlikte toplu yaşama alanlarını kullanmaya başlayan alerji hastalığı bulunan çocuklar, enfeksiyonlara karşı daha fazla korunmasız ve bulundukları ortamdan çok fazla etkileniyor. ve Uzmanı Prof. Dr. Yonca Nuhoğlu, aileleri ve okul yöneticilerini tehlikelere karşı uyarıyor!

AİLELERİN HAKLI KORKUSU
Kalabalık ortamlarda ders görmeye başlayan alerjik çocukların ailelerinin büyük bir korku yaşadığını söyleyen Prof. Dr. Yonca Nuhoğlu, astım alevlenmesinin yüzde 80'inin üst solunum yolu enfeksiyonlarıyla tetiklendiğini belirtiyor. Çocuklarda çevre koşullarının, hırıltı, nefes darlığı, öksürük şikayetlerini arttırdığını, artan şikayetlerin daha fazla ilaç kullanmak anlamına geldiğini belirten Prof. Dr. Nuhoğlu, "Alerjik astım tedavisinde asıl hedef; daha az enfeksiyon geçirmek ve bu enfeksiyonları göğse inmeden atlatmak" diyor.

SU VE SABUN
Prof. Dr. Yonca Nuhoğlu, okullarda enfeksiyonların yayılmasını önleyen en iyi yolun el temizliğinden geçtiğini vurgulayarak, şöyle konuşuyor: "El dezenfeksiyonu yapan jeller bakterileri yok ederken, virüslere karşı etkileri hala tartışılıyor. Kimyasallardan uzak kalan, su ve sabuna rahatça ulaşılabilen okulda eğitim alan çocuklar daha sağlıklı bir kış geçirir."


PROF. DR. YONCA NUHOĞLU

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.