Bugünkü
Takvim
  • Yaşam
  • 26.09.2011 00:00
  • Son Güncelleme: 26.09.2011 14:25

Efsane geri döndü

'' şimdi 3 boyutlu sinema teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak yeniden beyazperdeye döndü.

Efsane geri döndü
2 hafta önce vizyona giren film, ilk haftasonunda birinci sıraya yerleşmişti. Yeni filmler vizyona girmesine rağmen ikinci haftasında da liderlik koltuğundaki yerini kimselere kaptırmayan '', Kuzey Amerika sinemalarında 62 milyon dolarlık hasılata ulaştı.

Film, 1994 yılındaki hasılatı ile birlikte toplamda 406 milyon dolara ulaşmış durumda. Türkiye sinemalarında ise 30 Eylül'de vizyonda olacak.

2 OSCAR ÖDÜLÜ

Walt Disney'in bu animasyon harikası, 4 dalda akademi ödüllerine aday olmuş, en iyi müzik ve en iyi şarkı dalında Oscar'a layık görülmüştü. Filmin ödüllü müziklerini Tim Rice, Elton John ve Hans Zimmer yapmıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.