Bugünkü
Takvim

Ebedi güzelliğin 7 sırrı

Yediğiniz ve içtiklerinize dikkat ederek, yaşlanmayı erteleyin!

Ebedi güzelliğin 7 sırrı
Hergün hücrelerimiz ölüyor. Bazıları kendilerini yenilenerken, bazılarının bu şansı yok. İşte bu nedenle yaşlanıyoruz. Sizde hücrelerinizin yüzde 90'ının kendini yenilemesini istemezmisiniz. Bunu sağlamak aslında sandığınız kadar zor değil.
İşte genç kalmanın sırları:

Uykunun değerini bilin!
Uykuda salınan en önemli hormon olan melatonin, vücudun cilt destekleyici ve hücre yenileyici özelliklerini ortaya çıkarıyor.

Hayatın kaynağı:
Su Asitli yapıdaki kötü huylu hücreleri su ile yok edebilirsiniz.

Kan şekerinizi dengeleyin
Şekerin dünya üzerinde en çok yaşlandıran etkenlerden biri olduğunu bilmek, yatmaya yakın aldığınız şeker türevlerini kesmenize yardımcı olabilir.

Egzersiz yapmak şart
, herkesin ortalama bir saat açık havada egzersiz yapmasını öneriyor. Çünkü egzersiz sayesinde vücudun oksijenlenmesi sağlanıyor.

Koruyucu kullanın
Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka bir güneş koruyucu kullanmak ve dört saatte bir bunu yenilemek gerekiyor. Doğru antioksidan Doktor kontrolünde antioksidan kullanın.

Kötü alışkanlıklar
Tüm vücudu etkileyen içki ve sigaradan mutlaka uzak durun...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.