Bugünkü
Takvim

Dondurmama

Anne sütünden yapılan dondurma, bir anda satışları patlattı. Şimdi hammadde için bağışçılar aranıyor

Dondurmama
Sakızlı, vişneli ve muzlu dondurmayı biliyorduk da anne sütünden yapılanı ilk kez duyduk! İngiltere'nin başkenti Londra'nın turistik semtlerinden Covent Garden'da bulunan "Ice creamists" adlı dondurmacı, anne sütünden dondurma üretti. Baby Gaga ismi verilen dondurmanın satışa sunulması basınının ve çok sayıda kişinin yoğun ilgisine neden oldu.

BBC İLK HABER OLARAK VERDİ
İngiliz yayın kuruluşu BBC başta olmak üzere çok sayıda basın-yayın organı bu dondurmayla ilgili haberler yapınca, annelere yönelik bir internet sitesindeki ilana yanıt veren kadınların sütünden üretilen bu dondurma kısa sürede tükendi. Dondurmacıda çalışan yetkili, dondurmanın üretimi için yeni bağışçılar aradıklarını söyledi. Dondurmanın tadını merak edenlerin çok olduğunu belirten dondurmacı, "Baby Gaga"yı tekrar satışa sunmayı umuyoruz. Anne sütünden dondurmanın porsiyonu 14 sterline (35 TL) satılıyordu.
Çok sayıda insanın bu dondurmayı sorması nedeniyle camımıza "Baby Gaga tükenmiştir" yazısını asmak zorunda kaldık" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.