Bugünkü
Takvim

Çok yaşadık!

Türk insanının yaşam süresi uzadı. Kadınların yaş ortalaması 73'ten 76'ya çıktı. Erkekler ise 71 ile kadınların gerisinde kaldı

Çok yaşadık!
Kişi başına düşen her ne kadar Avrupa ülkeleriyle kıyaslanamayacak kadar az olsa da Türkiye'de sevindirici olaylar da oluyor. Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, ülkemizde yaşam şartları ortalama ömür, 2003-2009 döneminde 70.9'dan 73.7 yıla yükseldi.

KADINLAR FARK ATTI
Aynı dönemde kadınların ömrü 73.4'den 76.1 yıla, erkeklerin ömrü ise 68.6'dan 71.5 yıla çıktı. 2003 yılında kadınlar erkeklerden ortalama 4.8 yıl daha fazla yaşıyordu. Kadınlar lehine olan, bu fark 2009 yılında 4.6 yıla indi. Öte yandan bebek ölümleri de azaldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.