Bugünkü
Takvim

Temizlikte devri başlıyor!

, bulaşıcı hastalıklardan koruyor... Nasıl mı?

  • Yaşam
  • 18.01.2011 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.01.2011 11:56
ABONE OL
Temizlikte nano teknoloji devri başlıyor!
Size el yıkama alışkanlığınızın olup-olmadığını sorduklarında cevabınız; "Kesinlikle evet!" olur, değil mi? Fakat yapılan araştırmalar bunun tam aksini kanıtlıyor. El yıkamaya yeteri kadar önem vermediğimizden dolayı toplu taşıma araçları, iş yerleri, okullar ve diğer ortak kullanım alanlarında tehlike altındayız.
Araştırma sonuçlarına göre mikroplar dokunma yoluyla çok daha hızlı yayılıyor ve ellerden ağıza çok çabuk transfer olabiliyor. Siz kişisel olarak temizliğe ne kadar önem verirseniz verin, dokunduğunuz her yerden mikropları evinize kadar taşıyabiliyorsunuz.

Fakat son yıllardaki gelişmelerden sonra "Atomsal düzeyde mühendislik" anlamına gelen nin temizlik malzemelerinde kullanılması mikroplardan ve hastalıklardan tam koruma sağlayabiliyor. Nano teknolojik temizlik malzemeleriyle yapılan temizlik ve bu özelliğe sahip hijyen ürünleri; bakterileri yok ederek, uzun süreli kalıcı temizlik sağlıyor.

Uzmanlar nano teknolojik temizlik malzemelerinin özellikle toplu taşıma araçları ve okullarda kullanılmasını tavsiye ediyor. Antimikrobiyal etkinlik testleri Sabancı Üniversitesi Laboratuvarları'nda yapılan nano teknolojik temizlik malzemeleri çok yakında piyasaya sürülüyor. Böylece; tüm yaşam alanlarında mikroplara ve hastalıklara karşı tam koruma sağlanabilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.