Bugünkü
Takvim

Yüreğine sağlık

li kalp cerrahı Prof. Dr. Nejat Sarıosmanoğlu, ameliyat olmak için gün sayan küçük hastalarını 'Bekleyemeyiz' diyerek başka hastanede ameliyat etti

ABONE OL
Yüreğine sağlık
'de bir doktorun vicdanı, 4 küçük çocuğun şifası oldu! Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde Servisi 7 Ekim 2010 hizmete girdi. Servisin sorumluluğu da Dokuz Eylül Üniversitesi'nden Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nejat Sarıosmanoğlu'na verildi.

AMELİYATHANE YAPILIYOR
Dr. Sarıosmanoğlu, hastanede yatan ve acil ameliyat edilmesi gereken kalbi delik veya damarları doğuştan anomalili doğan bebek ve çocuklar olduğunu gördü. Neden ameliyat olmadıklarını araştıran Dr.Sarısmanoğlu, engelin 'ameliyathanenin hala yapım aşamasında' olduğunu öğrenince, hemen harekete geçti. Fedakar doktor Sarıosmanoğlu, minik hastaları şifaya kavuşturacak hayat seferlerine başladı. Aralarında yenidoğan bebeklerin de yer aldığı 4 kalp hastasını tam teşekküllü ambulansla Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne götürerek ameliyat etti. Aydın'dan gelen ve kalbinde doğuştan delik bulunan down sendromlu 15 aylık Selin Görgülü de fedakar doktor sayesinde şifa buldu. Çocuklar ameliyat olmayı beklerken vicdanın hiç rahat olmadığını söyleyen doktor Nejat Sarıosmanoğlu, Hizmette devamlılık esastır. Ayrıca biz doktor olarak görevimizi yerine getirdik. Şimdi rahatça uyuyabilirim" dedi.
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.