Bugünkü
Takvim

kalkıyor mu?

'nın önümüzdeki hafta başlayacak Eğitim Şurası'na 'nin kaldırılması konusunun gündeme damga vurması bekleniyor.

  • Yaşam
  • 25.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 25.10.2010 12:14
ABONE OL
KPSS kalkıyor mu?
Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından düzenlenen 18'inci Milli Eğitim Şurası 1-5 Kasım tarihlerinde Kızılcahamam'da toplanacak. Akşam'ın haberine göre, eğitimin vizyonunun belirlendiği toplantılarda onlarca konunun gündeme gelmesi ve bazı kararların alınması bekleniyor. MEB'e gelen il ve bölge raporlarında en fazla üzerinde durulan ortak konunun olması da dikkat çekiyor. Raporlarda, KPSS'nin kaldırılması ve yerine özel alan sınavları konulması isteniyor. Bazı il raporlarında da KPSS'nin yanı sıra özel alan sınavları konulması öneriliyor.

Bazı illerin raporlarda yer alan değerlendirmeleri şöyle:

- KPSS yerine, alana yönelik öğretmen seçme sınavı geliştirilerek sorular temel eğitim bilgileri, öğretmenlik alan bilgileri, genel kültür, genel yetenek bilgilerini kapsayacak biçimde hazırlanmalıdır. Sınav sonucuna adayın akademik başarısı belirli oranda yansıtılmalıdır.

- KPSS uygulaması devam ettirilmeli ancak, sınavlarda herkesin kendi branşında yarışması için branş ağırlıklı sorulara yer verilmelidir.

- KPSS'de öğretmen adayları genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri alanlarında yapılan sınavla alınmaktadır. Kendi alanlarında bilginin ölçülmesi için alan testi uygulanması gerekmektedir.

BAKANLIK ÇALIŞIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen adaylarının yeterliliğini tespit etmekte uygun olmadığı düşünülen KPSS ile ilgili de ayrı sınav çalışmasını sürdürüyor.

kalan karakter 1000

harika harika

kesinlikle kpss kalkmalı .. ve ben bu iktidarı tebrik ediyorum ve sadece öğretmenleri değil umarım İ.İ.B.F ler içinde kpss ortadan kalkar alan sınavı yada kurumların açacağı sınavlar olur .. her fikre karşı çıkanları da kınıyorum neymiş merkezi sınavda kopya torpil olmuyormuş bu sınav bır engel değil bu torpil konularına eğer öyle olsa idi kopya skandalları olmazdı zaten. ama iktidar harika düşünmüş ve ben çok memnunum umarım sayın başbakanım bu kpss sorununa da çözüm bulacaktır bencde en iyi fikir kurumların sınav açması herkez istediği kuruma girsin çalışsın ve yuksek puan alacaksa alsın kurumlarda yığılmanın önüne geçilsin hee kopya torpil diyecekler filan ama kımse kusura bakmasın bu ülkenin yargı yolu açık haksızlığa ugrayan hakkını arar kurumun sınav açması buna engel değil ve ben sayın başbakanımın bu kpss sistemine de çözüm bulacağına canı gönülden inanıyorum tebriklerrrr

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır3
cevapla 07.11.2011 18:14
ADALET ADALET

inşallah kalkmaz çünkü meslek liselerine HAKSIZLIK OLUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 24.03.2011 14:38
arzuayak77 arzuayak77 // İSTANBUL

Neden kalksın ki .Kopyacılara çözümünüz bumudur.Yoksa Verdiğiniz Evet lerin karşılığında torpil mi istiyceksiniz

Aynı Görüşte misiniz?
evet7
hayır4
cevapla 25.10.2010 16:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.