Bugünkü
Takvim

Evlada son öpücük

Kaderi de adı gibi acı oldu Gurbet'in. Babası sonrası beyin ölümü gerçekleşen küçük kızının organlarını bağışladı ve yavrusuna öperek veda etti

ABONE OL
Evlada son öpücük
Evlat acısının ateşi, yıllar geçse de anne ve babaların yüreğinde küllenmez! Bu kez ateş Şırnak'ta Yavuz Ailesi'nin ocağına düştü. Şırnak'ın İdil ilçesinde oturan Şükrü Yavuz'un kızı Gurbet Yavuz, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu birinci sınıf öğrencisiydi. 4 gün önce okula gitmek için evden çıkan 7 yaşındaki Gurbet, caddeden karşıya geçmek isterken bir otomobilin altında kaldı. Hemen hastaneye kaldırıldı. Ancak Gurbet'in beyin ölümü gerçekleşmişti. Bir yandan evladını kaybetmenin acısını yaşayan baba Şükrü Yavuz, herkese örnek olması gereken bir karar verdi ve 'Birtanesinin' organlarını bağışladı.

ONA DAHA DOYMADIM
Gözüyaşlı baba Şükrü Yavuz, yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşen kızını organ nakli öncesinde son bir kez görmek istedi. Bunun üzerine yoğun bakım ünitesine alınan baba Yavuz, kızının yanaklarından öperek veda etti. Baba Şükrü Yavuz, çocuğuna doyamadan kaybettiğini söyleyerek, "Kızımın organları toprak olmasın en azından başka insanlar yaşasın" dedi. Küçük Gurbet'in karaciğerinin iki yaşındaki bir çocuk ve on aylık bir bebeğe nakledileceği belirtilirken, böbrekleri ise Gaziantep'te iki ayrı hastaya hayat verecek.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.