Bugünkü
Takvim

Dumansız katil kilo

Dumansız katil kilo
Obeziteyle mücadelede, hekim tarafından tavsiye edilmeyen zayıflama ilaçlarının kullanılmaması istendi. Türk Eczacıları Birliği, 'Obeziteyle Mücadele Günü' dolayısıyla yaptığı açıklamada obezitenin son 20 yıldır tüm dünyada 'salgın hastalık gibi yayıldığı'nı ifade etti. Obezite yüzünden her yıl 2.6 milyon kişinin yaşamını yitirdiği vurgulandı. Sigaradan sonra ikinci ölüm nedeni olan obezitenin, ömrü 10 yıl kısalttığı belirtildi. Kalp krizinden kansere kadar birçok hastalığa neden olan obezitenin Türk nüfusunun yüzde 15'nde görüldüğü bildirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.