Bugünkü
Takvim

Pazartesi aşı günü

1-2 milyon doz aşının 10 gün içinde Türkiye'ye gelmesi beklenirken, 500 bin aşı için uygulama pazartesi günü başlıyor. İlk etapta sağlık çalışanları ve hacı adayları aşılanacak

Domuz gribinden ölümün 3'e çıkmasının ardından gözler, vatandaşlara uygulanacak ikinci parti aşının ne zaman Türkiye'ye geleceğine çevrildi. 1-2 milyon dozdan oluşması beklenen ikinci parti aşının 10 gün içinde Türkiye'de olacağı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, "Aşı üreten firmalarla sürekli temas halindeyiz" dedi. Geçen hafta Refik Saydam Hıfzıssıhha Enstitüsü'nde incelemeleri biterek olumlu rapor alan aşı, Pazartesi gününden itibaren ilk etapta 350 bin sağlık çalışanı ile 80 bin kişilik hacı grubuna yapılacak. Aşının Türkiye'ye gelişinden önce gitmiş olan ilk hacı kafilesi için gerekli miktarda aşı ise Suudi Arabistan'a gönderilerek yapılacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.