Bugünkü
Takvim

Eğitime 'hijyen' molası

Sınıflar 30 Ekim'de boş kalacak, okullar domuz gribi salgınına karşı temizlenecek. Öğrencilere TRT- 3 ekranlarından telafi dersleri verilecek

Kabus yayılıyor, Türkiye önlemlerini alıyor. Dünyanın savaş açtığı domuz gribine karşı ilk tedbir ise temizlikten geçiyor. Milli Eğitim Bakanlığı da bunun için 30 Ekim'de okulları kapatma kararı aldı. Bakan Nimet Çubukçu tarafından tüm illere bir genelge gönderildi. Genelgede gripten korunma ve yayılmasını önlemek amacıyla 30 Ekim Cuma günü Türkiye genelindeki tüm okulların tatil edildiği belirtildi. Genelgede "Okullar, belediyeler, il özel idareleri, okul aile birlikleri, sivil toplum örgütleri ve diğer yerel kuruluşlarla işbirliği yaparak dezenfekte edilecektir" denildi.

YÖK AŞI TALEBİNDE BULUNDU

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için önlemlerini de aldı. Buna göre dersler bugünden itibaren TRT 3'te, saat 07:00 ile 14:00 arasında canlı yayın ile verilecek. Milli Eğitim Bakanlığı tatil kararı alırken gözler üniversitelere çevrildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, üniversitelerde domuz gribi tatili olmayacağını söyledi. Özcan, "Sağlık Bakanlığımıza da aşılamaya hazır olduğumuzla ilgili bir yazı yazacağım" dedi.

MECLİS'TE DE ALARM
Günde 4 bin kişinin ziyaret ettiği Meclis'in salgına karşı korunması için harekete geçildi. Bunun için Meclis'teki her yer 29 Ekim tatilinden de yararlanılarak dezenfekte edilecek.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.