Bugünkü
Takvim

Hastaların çoğu 25 yaş altı

ABD Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), H1N1 virüsüne yakalanların yaşlarını mercek altına aldı. Yapılan incelemelerde domuz gribi salgını nedeniyle hastaneye yatanların yüzde 53'ünün 25 yaşın altındakiler olduğu sonucuna varıldı. Bu hastaların mevsimsel gribe yakalananlardan farklı olduğunu vurgulayan CDC'den Dr. Anne Schuchat, "Mevsimsel grip hastalarının yüzde 60'ını 65 yaş ve üstündekiler oluşturuyor. H1N1'li hastaların yarısı ise gençlerden oluşuyor. 28 eyaletteki 292 ölüm vakası incelendiğinde ise ölüm vakalarının dörtte birininin 25 yaşın altında olduğunu görüyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.