Bugünkü
Takvim

Sulandırılmış aşı

ABONE OL
Almanya'da vatandaşlar ve siyasetçiler için ayrı aşı kullanılması, büyük tepkilere yol açtı. Türkiye'de de akıllara aşı uygulamasında farklılık olup olmadığı yolundaki sorular geldi. Bu çok önemli soruya yanıtı ise Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom verdi. Çom, "Bizde, cumhurbaşkanına da, başbakana da, vekile de, vatandaşa da sulandırılmış aşı yapılacak. Katkı maddesi solisyon anti virüs etkisini arttırıyor. Bu nedenle herkese sulandırılmış aşı uygulanacak" dedi. Bu arada Çom, dünya ülkelerinin de sulandırılmış aşıyı tercih ettiğinin altını çizdi. Seracettin Çom, "Solisyon karıştırılmamış aşı bulursak ondan da alırız" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.