Bugünkü
Takvim

Korku Mega Kent'te

Kabus, Ankara ve Diyarbakır'dan sonra İstanbul'a sıçradı. 13 yaşındaki bir öğrenci domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındı

ABONE OL
Önce Ankara'da ortaya çıktı, sonra Diyarbakır'a ulaştı. Domuz gribinin son adresi ise İstanbul oldu. Ümraniye'deki Eyüboğlu Koleji 7'nci sınıf öğrencisi 13 yaşındaki E.Ç., domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı. Dün sabah ders sırasında aniden ateşi yükselen E.Ç., okul yönetiminin ailesine haber vermesiyle hemen Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

'Şu an tatile gerek yok'
Domuz gribine yakalandığından şüphelenilen E.Ç., Enfeksiyon Hastalıkları Kliniği'nde bir dizi testten geçirildi. İlaç tedavisi uygulanan ve 38 derece olan ateşi düşürülen E.Ç.'nin boğazından alınan sürüntü örneklerinin tetkik edilmesiyle domuz gribi olup olmadığının ortaya çıkacağı belirtildi. Saat 12.45 sıralarında evine gönderilen E.Ç.'nin, ilaç tedavisine devam edileceği açıklandı. Bu arada; dün akşam İl Sağlık Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantının ardından bir açıklama yapan İstanbul Valisi Muammer Güler, "İstanbul'da 2 ayrı ilköğretim okulumuzda grip rahatsızlığı nedeniyle evlerinde tedavileri devam eden 6 öğrenciye, bugün (dün) saat 18.00 itibariyle referans laboratuvarından alınan tetkiklerin sonucunda A Gribi virüsünün bulaştığı tespit edilmiştir. Çocukların kendileri ve temas ettiği kişilerle ilgili gerekli koruyucu tedbirler aldırılmıştır. Öğrencilerin genel durumları iyidir. Söz konusu çocukların devam ettikleri okulların şu anda tatilini gerektiren bir durum söz konusu değildir'' dedi. Vali Güler, çocukların okullarında izleme çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Akdağ: Bana gerekmiyor
Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Tayyip Erdoğan başta olmak üzere uluslararası toplantılara katılan ve toplumla sık birlikte olan tüm kamu görevlilerinin aşılanacağını kaydetti. A gribi konusunda en rahat insanlardan birinin kendisi olduğunu belirten Akdağ, şunları söyledi: Çünkü 50 yaşımı geçtim. Benim gibi 50 yaş üstündekilerin aşılanması gerekmiyor. 30 yaş altına aşı yapılacak. Hacı adaylarına, çocuklara ve hamilelere öncelik tanınacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.