Bugünkü
Takvim

Hayatına parası yetmedi!

Diyaliz hastası adama 17 bin TL toplandı. 9 yıl sonra böbrek bulundu Ama test ücreti bin 500 TL'yi ödeyemedi, böbrek başkasına nakledildi

ABONE OL
İstanbul Ümraniye Vergi Dairesi'nden 2009'da malulen emekli olan Mehmet Ali Karagöl (49), 10 yıl önce kronik böbrek yetmezliğine yakalandı. Böbreklerinin ikisi de iflas eden Karagöl'ün tek umudu böbrek nakli oldu. İki yıl önce Yeditepe Hastanesi'nde nakil için sıraya girdi. Ancak operasyon için gereken 28 bin lirayı ödeyecek gücü yoktu. Karagöl'ün durumuna çok üzülen kızı Bahar da (13) gerekliği paranın bulunması için Vergi Dairesi Başkanlığı'na "Ne olur yardım edin" şeklinde e-posta yolladı.

Yardımın bir şartı var...

Bunun üzerine çalışanlar arasında 17 bin TL toplandı. Fakat Karagöl, nakil olduğunda bu parayı kullanabilecekti. Geçen hafta da uygun böbrek bulundu. Büyük sevinç yaşayan Karagöl hemen hastaneye gitti. Ama cebinde sadece 50 TL olan Karagöl'den testler için bin 500 TL istendi. Bankada yardım parası olduğunu söylese de kimse Karagöl'ü dinlemedi! Testleri yaptıramayınca böbrek, sıradaki diğer hastaya nakledildi.

Vergi dairesini suçladı

Tam 9 yıldır beklediği şansın ellerinin arasından kayıp gittiğini söyleyen Mehmet Ali Karagöl'ü kızı Bahar teselli ediyor. Karagöl, "Vali yardımcısı yazı yazsa da Vergi dairesi parayı ödemeye yanaşmadı. Hayatımla oynadılar" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.