Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırının ardından cevap bekleyen sorular

23.04.2019 00:16


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Hakkari'de şehit olan Yener Kırıkçı'nın cenaze töreninde şehit ailesinin yakınları tarafından saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı sonrası siyasilerden birbiri ardına kınama mesajları yayınlandı.

Hakkari Çukurca'da bölücü terör örgütü PKK'nın saldırısı sonucu şehit olan Yener Kırıkcı'nın cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırının yankıları devam ederken akıllara da bazı soru işaretleri kaldı.

Kılıçdaroğlu'na organize ve planlı bir saldırı olmadığı ortaya koyulmasına rağmen CHP'den sert söylemler gelmeye devam ediyor.

İşte şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırıyla ilgili yanıt bekleyen 5 soru:

1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cenaze törenine katılacağı neden emniyete haber verilmedi?

2) CHP'nin terör örgütünün siyasi uzantısı HDP ile ittifakı kamuoyunda bilinirken Kılıçdaroğlu'nun koruma müdürü neden ek güvenlik talep etmedi?

3) Şehidin cenazesi mezarlığa intikal ettirilirken protestolar artarak devam etti. Buna rağmen Kemal Kılıçdaroğlu neden olay yerinde bekledi?

4) CHP yöneticileri tarafından başka yerlerden insan taşındığına dair iddialar dile getirildi. CHP bu konuda bir şey biliyorsa neden hala kamuoyuna açıklamadı?

5) Kılıçdaroğlu'nun cenazeye katılacağından CHP Genel Merkezi'nden başka kimsenin haberinin olmadığı bir ortamda, CHP tarafından dile getirilen örgütlü provokasyonu kim, nasıl organize edebilir?