Sakalı Şerifler çalındı

10 Temmuz 2015, Cuma

Balıkesir’in Havran ilçesinde iki camide bulunan Sakalı Şerifler çalındı.


Balıkesir'de Ramazan ayı etkinlikleri dahilinde kadınlar için ziyarete açılmak istenen Sakalı Şeriflerin, saklandıkları metal kilitli kutularda olmadıkları gözlendi. Yetkililer kilitli demir kutuların levye ile açılmak suretiyle içindeki kutsal emanetlerin çalındığını açıkladı. Orta Cami'de fark edilen olaydan sonra Ebubekir Cami'nde de Sakalı Şerif'i kontrol eden yetkililer aynı yöntem ile buradaki kutsal emanetinde yerinde olmadığı fark etti. Havran İlçe Emniyet Amirliği olayın bildirilmesinden sonra inceleme ve soruşturma başlattı.
Yaşanan olay sonrasında bir açıklama yapan Havran Müftüsü Ahmet Alınmaz, "Sakalı Şerif ziyareti için planlanan bu gün etkinliğimizde bayanlara saat 3 ile 4 arasında bakıldığında Sakalı Şerif'in olmadığı, levye ile zorlanarak yerinden alındığı tespit edildi. Emniyete bilgi verilerek failinin bulunması için gerekli işlemler sürdürülmektedir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.